פרגולות מעוצבות בעיצוב אישי לגינה

עיבוי הגינה עם פרגולות מעוצבות הוא חלומם של לא מעט דיירי בתים צמודי קרקע בישראל מכל המגזרים וכל הסקטורים. זה פשוט מוצר יפה, משתלב בצורה איכותית בכל חצר, ודואג למתיחת פנים דקורטיבית חסרת פניות. בנוסף, זה גם יתרון פונקציונלי: בריכת החצר מעולם לא הייתה מוצללת יותר, וניתן לשבת מתחת לצל רענן במקום לברוח מהחצר בשל השמש הקופחת.
 
עיצוב הפרגולות – לא רק דוקטרינות עיצוב פנים
 
רבים סבורים שעיצוב פרגולה הוא בחירת עץ, בחירת אלומיניום, בחירת רכיבי ברזל, בחירת הצורה החיצונית שלהם וזה הכל. למען האמת, גם את הרכיבים הטכניים הזוטרים ביותר, למשל התושבות – אתם בוחרים ולעתים הבחירה הזו עלולה לתת BOOSTהרבה יותר נחשב לעיצוב ממה שהיה נדמה לכם. לדוגמה: אם מתחת לקורות הפרגולה יש תושבת חד רגלית מרותכת בחלקה לאדמה, זה אומר שחלק מן הרגל נשאר מתחת לרגלי הפרגולה, ואז מה שאנשים רואים מרחוק הוא פרגולה מרחפת, פשוטו כמשמעו. זה לא מתאים במקומות כמו טקסס בהם יש הרבה סופות אבל בישראל זה מאד פופולרי. עוד בעניין בחירת תושבות, רצוי שהן יהיו גדולות ועם בורגי צד שכן אז ניתן לפתור בעיות בהן מבלי לפרק את כל הבסיס שמעליהן.
 
התאמת צבעי הפרגולה לחצר
 
פרגולת עץ בסגנון של הדקים שלכם, מונחת על דשא: חגיגה לעיניים על טהרת החום והירקרק בעיצוב החצר. אפשרות נוספת – הצבת פרגולת אלומיניום חומה ליד משטח לבן – כמו קיר חדש ומסויד. פרגולת האלומיניום גם נראית כמו עץ וגם לא מצריכה את התחזוקה הרבה שהייתה דורשת מכם פרגולת העץ. בשילוב עם התקן לבן כמו קיר מסויד זה לא פחות מכייף, וזה מקנה הרגשה שדווקא בשל הניגוד נוצר עיצוב ברמה כה גבוהה: לא משום סיבה אחרת. כמובן שניתן לעצב גם חצר בעלת גוון אחד ולבחור מהפרט הראשון בה עד הפרט האחרון, כולל הפרגולה, חומרים זהים בצבעים דומים.
 
התאמת צורת הפרגולה לחצר
 
בשונה מהתאמת הצבע, כאן אין הרבה מקום למשחק. אם ראיתם שהחצר שלכם מסודרת בסגנון טורבני על טהרת הריבועים והמלבנים בעלי זווית ישרה, מומלץ לדגול גם בפרגולות אלומיניום לגינה כזו, ולהיפך: אם זו חצר כפרית על טהרת הצורה העגולה, פרגולת קורות עץ עגולות תהיה בדיוק מה שהחצר שלכם צריכה.