מדריך להתקנת פרגולות מתכווננות בבתים פרטיים

התקנת פרגולות מתכווננות בבתים פרטיים דורשת הסבר מורחב. ראשית כל, עליכם להבדיל פרגולות מתכווננות אלומיניום עם מנגנון מכני כמו ידית כוונון, מפרגולות שאינן מכניות אלא מופעלות על ידי חשמל. בעוד שאת הסוג הראשון ניתן להתקין לבד, הסוג השני מחייב סיוע מחשמלאי או טכנאי מתח נמוך מטעם חנות הפרגולות. שנית, יש להבדיל בין פרגולה מתכווננת אשר רק הגג שלה מתקפל, אך הוא עצמו גג חלק ללא אפשרויות כוונון נוספות, לבין פרגולות בהן הגג הוא גם מתקפל וגם ניתן לכוונון בשל כך שיש בו תריסים (רפפות). במקרה כזה יש ללמוד גם כיצד להתקין את מנגנון הזזת הגג וגם כיצד להתקין את המנגנון שפותח וסוגר את התריס כאשר הגג פרוס במלואו על הפרגולה.

התקנת פרגולות מתכווננות עם תריסים, ללא אפשרות לקפל את הגג

התקנת פרגולה כזו יכולה להתבצע על הקיר או על בסיס 4 עמודים בנקודה מקרית בתוך החצר. במסגרתה, התוצר הסופי הוא פרגולה המבוססת על 4 עמודים, ללא חיבור לקיר. פרגולה כזו מתקינים על ידי בחירת עמודים ותושבות-עמודים תחתונות לעליונות (לחיבור הגג) באיכות גבוהה, עם תקנים נגד רעידות אדמה וסופות עזות. את ההתקנה יש לבצע על פי הוראות היצרן, וכמוה גם את התקנת העמודים שבין התושבות, ויתר חלקי הפרגולה. את הגג יש לחבר אך ורק במחברים הנכונים של התושבות העליונות. אנו ממליצים להגן על הגג שלכם מפני גשם באמצעות סנטף.

התקנת פרגולות מתכווננות עם תריסים וקיר מתקפל – גרסה מכנית

התקנה מסוג כזה צריכה להתבצע בקיר, שם יש להתקין גם את המגרעת לקיפול הגג וגם את רכיבי הפרגולה, שהם הגג, 2 עמודים ו- 4 תושבות, זוג תושבות לכל עמוד מלמעלה ומלמטה. במסגרת התקנה זו יש לחבר גם ידיות לפתיחה וסגירה של התריס וידית כללית לקיפול הגג באמצעות סיבוב.

התקנת פרגולות מתכווננות עם תריסים וקיר מתקפל – גרסה אלקטרונית

בגרסה האלקטרונית רק מתקין מוסמך שיש לו הכשרת חשמלאי מוסמך או טכנאי מתח נמוך רשאי לעסוק, ולכן לא ניתן בכלל להשלים מכירה של פרגולה כזו ללא הזמנת התקנה. יחד עם זאת, כן כדאי יהיה לעקוב אחר המתקין שלכם ולוודא שהוא עושה את הצעדים הנדרשים ברמה המכנית, כפי שנלמדו בפסקה לעיל, לפני שהוא מגיע לשלב בו מתקינים את עבודות החשמל על הפרגולה.