סורגים

רכישת סורגים חיונית משני טעמים: ראשית כל, מטעם ההגנה מפני פריצות, ושנית מטעם ההגנה עליכם, על ילדיכם ועל חיות המחמד שלכם מנפילה מגובה. האתגר מתחיל כאשר צריכים לבחור את סוג הסורגים, משום שההגנות הללו מצריכות סוגים שונים של סורגים. על מנת לדעת אלו סורגים תצטרכו לרכוש: להגנה מנפילה מגבהים או להגנה מפריצות, הכנו לכם מאמר עזר שיסייע לכם להחליט בקלות.
 
בקומת קרקע או קומת בניין 1-2 העדיפו סורגים מגני פריצות
 
לדירות הנמוכות יגיעו הפורצים דרך הקרקע, ולכן הסורגים הם שיגנו על הדיירים מפריצות. גם מפילה מקומה שנייה בממוצע מסוכנת פחות מנפילה מהקומות הגבוהות, ולכן המטרה העיקרית שלכם צריכה להיות הגנה מפני פריצה. אנו ממליצים, במקרים מעין אלו, להתקין סורגים שקופים. הפורץ מתצפת לכם על הבית, חושב שאין סורגים בדירה, מטפס ונתפס על חם לנוכח כך שהסורגים השקופים הפתיעו אותו ושיבשו לו את התוכניות.
 
סורגים
 
בקומות גבוהות העדיפו סורגים מגני נפילות
 
כאשר הקומה היא גבוהה באופן בינוני ובוודאי כשהיא גבוהה מאד, מקומה 3 ואילך בדרך כלל, הפורץ לא ייקח על עצמו לפרוץ באמצעות טיפוס, אלא רק באמצעות השתחלות מגג הבניין. גם את זה, הוא לא יעשה לכל דירה אלא רק לדירה שיש בה מרפסת שמש עם מפרצון בו הוא יכול להיאחז כשהוא יורד מהגג למטה. לכן, אם אין לכם אפילו מרפסת שמש הסיבה היחידה שתצטרכו סורגים היא למניעת נפילה, משום שאף פורץ לא ייכנס לכם דרך החלון הביתה במצב כזה.
 
כאשר יש לכם ילדים ובעלי חיים בקומות גבוהות, כך תתנהלו
 
מומלץ להתקין סורגים מתקפלים אשר גם ישמשו אתכם כשתצטרכו להיות מחולצים מהבית על ידי כוחות הכיבוי וההצללה דרך החלון, וגם יספקו הגנה מעולה מפני פריצות. במידה והסורגים המתקפלים נפתחים באמצעות מפתח, ולא באמצעות נצרה בלבד, שמרו אותו באמתחתכם ואל תתנו לילדים כשהם בגיל של טף גישה למפתח הזה. כשהילדים גדולים בגילאי 14-17 ניתן להשאיר להם עותק ולאפשר להם שימוש בו רק בשעת חירום ורק בהוראות של כוחות ההצלה. ניתן גם להתקין סורגים קבועים בחלון כזה, אך דאגו לפחות לחלון אחד של סורגים מתקפלים ממנו ניתן יהיה לחלץ אתכם בשעת חירום כמו שריפה או אסון דומה.
 
פנו אלינו לרכישת דגמי סורגי ברזל מעוצבים בהתאמה אישית לבתיכם!