מעקות

אם גם אתם זקוקים לרכישת מעקות לבתים, למדרגות ולמרפסות שלכם, או שהנכם בעלי הבית ולא הקבלנים, ואתם מעוניינים לשפצו, כולל הח
לפת מעקות, כדאי שתכירו מספר עובדות על התקנת מעקות במבנים. ראשית, נסביר מהי התקינה הישראלית למעקות, ושנית, נמליץ על מספר דגמים עמידים ומעוצבים שבוודאי מומלץ לנסות ולהתעניין בהם. דגמים אלו יגדילו מאד את סיכוייכם להתחדש בטופס 4 ולאכלס את הבית או הבניין אשר בניתם.
 
תקינת המעקות בישראל
 
אם מדובר בגרם מדרגות של 3 מדרגות ומטה, לא חובה להתקין מעקה. בקרוונים ומבנים ניידים זהו בדרך כלל המצב במבואת הכניסה. כאשר מדובר על גרם מדרגות גדול מכך, יש צורך במעקה עם גובה מינימום של 1.05 מ' במישור, ו- 90 ס"מ במדרגות עצמן: הרווח מכך רצפת מדרגה לכל נקודה במרומי המעקה צריך להיות לפחות 90 ס"מ, כאשר בשום מצב, לא במישור ולא בשיפוע, רווח קרקע-מעקה לא יעלה על 10 ס"מ. במעקה למרפסת התקינה היא 1.05 מ' גובה מינימום ורווח קרקע-מעקה לא יותר מ- 10 ס"מ.
 

מעקה מעוצב למדרגות

 
מעקות מעוצבים ועמידים
 
מעקה נירוסטה וזכוכית - משמש כמעקה מדרגות או מרפסות. מכיל זכוכית ביטחון מחוסמת בהתזת חול או בדגם חלק. אפשרי להזמין זכוכית עם ויטראזי'ם או זכוכית צבועה בצבע אחיד.
 
מעקה נירוסטה או אלומיניום - מעקה שאינו מכיל פלטות זכוכית אלא שלבים בלבד. הוא משמש בדרך כלל במרפסות נמוכות בקומת קרקע.
 
מעקה ברזל - משמש בדרך כלל כמעקה מרפסת בקומות הגבוהות, או כמעקה מדרגות. כשמעקה ברזל הוא מעקה של מדרגות זהו מעקה מעוצב באופן חד וחסר תקדים, מרובה צבעים, ועם צורות יפות ואקסקלוסיביות שתוכננו במסגריית בוטיק. תחתיתו בשונה ממעקה אלומיניום היא סורגים מוארכים ולא פסים אופקיים.
 
מעקה עץ - מעקה המשמש בדרך כלל למדרגות. המעקה מעוצב בסגנון עתיק ועמודיו הם אורכיים המזכירים קרניזים. המעקה ניתן לצביעה בצבעי עץ מיוחדים מכל הגוונים.
 
התאמת המעקות
 
להתאמת המעקות חשיבות עיצובית ולוגיסטית. כאשר אתם בוחרים מעקה עץ, חשוב לוודא שמדובר בעץ איכותי שלא סופח צבע, ולכן צביעתו לא תצריך אתכם לחזור על המהלך כעבור שנים מעטות בשל דהייה. במידה וזהו מעקה מתכתי – חשוב שהוא יהיה מגולוון אם הוא מברזל, ואם הוא מעקה אלומיניום מומלץ לא לקחת את הצבע האפור כברירת מחדל אלא לשים לב לעיצוב הבית ולהורות על צביעה מחדש של המעקה בהתאם. בשונה מבעבר, ניתן לצבוע משטחי אלומיניום בקלות רבה ועם המון עמידות.
 
אל תשכחו להיצמד לתקינת המעקות הישראלית: צרו עמנו קשר להתאמת מעקות לכל מבנה!