דלתות פנים זולות – כיצד מוצאים

כאשר אתם מעוניינים לרכוש דלתות פנים אשר מחד יהיו זולות ומאידך יהיו עמידות ולא יצריכו החלפה, תחזוקה מסיבית מדי או כל תסריט אחר שיגרום לכם להתאמץ יתר על המידה –בקולקציית דלתות פנים לבית יש לבדוק מספר פרמטרים לגבי הדלת שלכם. פרמטרים אלו יבטיחו שמדובר בדלתות מוכנות שיעשו את העבודה בבתיכם על אף כי מחירן לא יהיה יקר. אלו הן 3 התכונות החשובות בכל דלת פנים:

1.       ציפוי הדלת – המעטה העליון של הדלת אשר מגן עליה מפני דהיית צבע.

2.       רכיבי הפרזול של הדלת – ממה עשויים מערכת הצירים וידית הפתיחה? ממה עשויות מסילות וגלגלות ההזזה בדלת ההזזה? חומר הייצור חשוב בעיקר בנושא של תחזוקת דלתות קלה וללא מאמץ.

3.       טבילה בפולימר – תכונה שהיא MUSTלחיזוק פיזי של הדלת!

ציפוי דלת פנים

דלתות פנים מתחלקות ל- 3 סוגי ציפויים: למינציה, צבע בתנור או פורניר. למינציה הנו ציפוי אשר נפוץ בעיקר בדלתות פנים לבודות, עם משקוף עבה המזדקר החוצה ודלת כלואה פנימה. בדרך כלל אלו דלתות עץ מלא או סיבים מלאכותיים. צבע בתנור, לעומתו, הוא רכיב אשר מהווה גם את העיצוב וגם את ההגנה. מדובר בצבע שהוא עצמו מכיל אלמנט של ציפוי מהרגע שהוא מוכנס לתנור לצורך ייבוש וקיבוע. צביעה בצבעים רטובים באופן ידני היא, למעשה, צביעה ללא ציפוי. כמובן שלא קשה להבין שציפוי כזה הוא נחלת הדלתות הצבעוניות אשר ניכר כי הן עשויות משכבת עץ אחידה אך צבעונית. הסוג השלישי – פורניר תופס דווקא לגבי דלתות שאינן עשויות עץ, ונדרש ציפוי עץ כדי להגן עליהן. הפורניר הוא ציפוי עץ דק בעובי 5-10 מ"מ אשר עוטף גם דלתות מתכת וגם דלתות מעץ שונה.

רכיבי הפרזול של הדלת

רכיבי פרזול מאלומיניום או נירוסטה מהווים פטור לכל החיים משימון הדלת, משום שהם דוחים חלודה 100%. האלומיניום אמנם אינו דוחה קורוזיה אבל גם זה מתרחש רק לאחר שנים רבות שהדלת ברשותכם. נירוסטה, לעומתו, הוא חומר שלא משנה מה תעשו – הוא דוחה חלודה מוחלט, כולל קורוזיה. יחד עם זאת, לקוחות לא מוותרים על פרזול הברזל החזק, שכן זוהי המתכת החזקה ביותר בטבע. בשל כך המציאה התעשייה את הברזל המגולוון: הברזל שלא מחליד. הוא מעובד באמצעות חומרי אל חלד ומותאם במיוחד בשביל דלתות פנים עמידות.

טבילה בפולימר

ללא קשר לסוג הדלת שלכם – הטבילה היא פשוט חובה בכל דלת. זהו חומר שתפקידו הוא אחד: לחזק את הדלת ולהגן עליה מניסיונות שבירה חיצוניים. לכן, בשוק לא תמצאו היום דלת ללא טבילה בפולימר, ועל אף שכך – זו הדלת שלכם ולא של אף אחד אחר ולכן חשוב לוודא זאת מול החנות לפני הרכישה.

למעט 3 תכונות אלו, כל שאר העיצובים, חומרי הייצור וחומרי הציפוי הם לא יותר ממותרות. אלו הם 3 תכונות החובה שחשוב שיהיו בכל דלת פנים.